Krata z wózkiem ze zintegrowanym napędem Geiger KRC

Krata z wózkiem zgarniającym ze zintegrowanym napędem GEIGER® KRC


Przeznaczona do zatrzymywania większych i drobnych zanieczyszczeń, instalowana ze zgrzebłem z przodu bądź z tyłu, krata z wózkiem zgarniającym ze zintegrowanym napędem GEIGER® KRC sprawdza się w swoich zastosowaniach od lat. Nieustannie unowocześniana i dostosowywana, by mogła odpowiadać zmieniającym się wymogom i technologiom, od początku znajduje się w czołówce urządzeń swojej klasy – stanowi model, który wyznacza trendy.

Wydajność i niezawodność
Urządzenie GEIGER® KRC to gwarancja niezawodnego i skutecznego czyszczenia kraty. Bezobsługowy napęd trzpieniowy zapewnia absolutną synchronizację i cichą pracę zgrzebła. W rezultacie wyeliminowano zapychanie i niewłaściwe zazębianie płyty grzebieniowej, co jest niezmiernie ważne dla skuteczności czyszczenia przy małych odstępach między prętami kraty. Naturalne zazębianie zgrzebła wynikające z jego masy jest zwiększane przez siłę napędową, co poprawia skuteczność czyszczenia.

Niski stopień zużycia i łatwa konserwacja
Krata z wózkiem zgarniającym ze zintegrowanym napędem GEIGER® KRC jest znana ze swojej trwałości i niskich nakładów potrzebnych na konserwację. Cechy te zawdzięcza napędzaniu zgrzebła bez udziału lin i łańcuchów. W ściekach nie są zanurzane żadne części ruchome. Stały kierunek obrotów silnika napędowego zabezpiecza części napędowe. Wózek czyszczący można zatrzymać w dowolnej pozycji, co umożliwia dokonywanie czynności konserwacyjnych w miejscu instalacji kraty, bez konieczności korzystania z platformy konserwacyjnej.